Citroen Ami Yakında Türkiye’de

Teknoloji & Bilim
citroen ami

Elektrikli Citroen Ami, yaz döneminde Türkiye yollarına çıkacak. Geçtiğimiz yıldan bu yana kurumsal şirketlere satışı gerçekleşen ve yoğun ilgi gören Ami, perakende müşterisi ile de buluşmaya hazırlanıyor. Online olarak satışa çıkacak ve Citroën showroom’larında da test edilebilecek olan Ami, satın alan müşterilerin evlerine teslim edilecek.

Talep yüksek gözüküyor

Ami’ye önemli bir talep olduğunu vurgulayan Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, “Yüzde yüz elektrikli mobilite çözümümüz Ami’ye kurumsal satış tarafında çok yüksek bir talep var ve bu talebi karşılamak için KOBİ satışlarımız devam ediyor. Kişiselleştirilebilen yapısı ve modern tasarımı ile dikkatleri üzerine toplayan özgün modelimize, bireysel müşterilerimizden de çok yüksek bir talep geliyor.

Şimdiden 100’lerce bireysel müşteri sipariş isteği birikmiş durumda. İstediğimiz adetleri alarak pazara giriş yapmak ve her zaman ön planda tuttuğumuz müşteri memnuniyetini en üst seviyede sunmak için, Ami’yi yaz döneminde Türkiye’de perakende tüketicinin alımına açmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

16 yaştan itibaren

45 km/s maksimum hızı ile Ami şehir içi kullanımlarda öne çıkıyor. Alkım, “Citroën Ami’nin en önemli özelliklerinden bir tanesi 16 yaşından itibaren B1 ehliyetine sahip herkes için uygun bir çözüm olarak öne çıkması. Ami, evden işe günlük gidiş gelişler, şehir içi yoğun trafikli bölgeler ve yazlık alanlarda kısa mesafeli ulaşım ihtiyacı için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor” dedi.

Kompakt, kullanışlı ve kıvrak bir yapıya sahip olan Ami -100% ëlectric, 45 km/s kadar hıza ulaşabilen, debriyajsız, yumuşak ve akıcı bir sürüşün yanı sıra elektromotorun ürettiği yüksek tork değeri sayesinde henüz ilk hareket anından itibaren yüksek çekiş gücü sunan dört tekerlekli mobilite çözümü olarak dikkat çekiyor. Araç tek bir şarj ile 75 kilometreye kadar elektrikli sürüş menziline ulaşabiliyor. 5,5 kWh kapasiteli lityum-iyon batarya araç zeminine gizlenmiş durumda ve yolcu tarafı kapı eşinde bulunan kablo ile kolaylıkla şarj edilebiliyor.