Netflix, Türkiye Ücretsiz Deneme Sürümünü Durdurdu.

Film - Dizi - Belgesel
netflix ücretsiz deneme sürümünü kaldırdı

Dünyaca ünlü popüler film ve dizi izleme platformu Netflix, tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de ilk bir ay ücretsiz deneme süresi vermekteydi. Ancak 05.02.2020 itibariyle Netflix’e giriş yapıldığında artık ücretsiz deneme süresi olmadığı ve doğrudan ücretli abonelik ile üye olunabildiği görülüyor.

Bir süredir suistimal edilmesiyle sık sık gündeme gelen Netflix ücretsiz deneme sürümü Türkiye için kaldırıldı. Henüz firmadan resmi bir açıklama gelmemesine rağmen, platforma giriş yaptığımızda eskiden “30 Gün Ücretsiz Deneme” ibaresi adı altında sunulan paketin artık yer almadığını görüyoruz ayrıca ilgili destek makalesine giriş yaptığımızda da şu yazı mevcut;

“Şu anda ülkenizde ücretsiz deneme sunulmamaktadır. Yeni üyeliğinizi başlatmak için Netflix.com adresine gidin, size en uygun planı ve ödeme seçeneğini seçin, e-posta adresinizi girin, bir parola belirleyin ve izlemeye başlayın.

Netflix üyeleri, dizi ve film kataloğunun tamamına anında erişebilir. Yayın planları, cihazlar ve daha fazlasına ilişkin bilgiler Netflix nedir? başlıklı sayfada bulunabilir.

Netflix üyeliğinizi başlattıktan sonra üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.”

Netflix’ten Yapılan Açıklamaya Göre Sadece Türkiye’ye Özgü Durum Değil

Netflix tarafından bir aylık ücretsiz hesap açma kampanyasına son verildi. Buna göre artık müşteriler 17 TL’lik, 30 TL’lik ve 42 TL’lik istediği paketi seçerek Netflix’i kullanabilecek.

Ücretsiz hesap açma kampanyası yerine ne yapılacak, farklı bir yol izlenecek mi açıklamaları yapılırken Netflix’ten çok önemli bir duyuru geldi. Buna göre “Platform olarak Türkiye’de yeni üyeler kazanmak ve onlara harika bir Netflix deneyimi sunmak için farklı kampanyalar planlıyoruz.” açıklaması yapılarak 30 günlük deneme süresinin kaldırılmasının Türkiye’ye özel olmadığını ve diğer ülkelerde de böyle bir çalışmaya gidildiği farklı bir kampanya ile tekrar dönüleceği belirtildi.