İşe Yarar Bilgiler

Sanatorium Müzik ve Bale Akademisi

Firma Tanıtımı
antakya bale kursu

Antakya’nın ilk sanat okulu olan Oluşum Kültür ve Sanat Merkezi’nden, Sanatorium Müzik ve Bale Akademisi’ne uzanan başarılı serüvenin mimarı Fatma Satar, yeni başarılara imza atmak için Antakya’lıları bekliyor.

1996 yılında Antakya’da ilk sanat okulunun kurucuları olan NEBİL – FATMA SATAR , 6 ekim 2012’de sanat adına bir imza daha atarak Sanatorium Müzik ve Bale Akademisi’ni hayata geçirdiler.

Bale, Piyano, Keman, Gitar, Bağlama, Resim, Halk oyunları ve konservatuvara hazırlık derslerinin uzman öğretmen kadrosu ile verildiği adres olarak bilinen Sanatorium Müzik ve Bale Akademisi kurulduğu günden bu yana adından söz ettirmeye devam etmektedir.

Ulusları ve toplumları yaşatan ve medeniyete taşıyan en önemli ögenin kültür ve sanat olduğuna inanan kurumumuz, Antakya’da hizmet verdiği süre içerisinde çok sayıda öğrenci yetiştirmiştir. Müzik ve dans eğitiminin çocuklar ve gençler üzerinde ruhsal, zihinsel ve bedensel gelişimlerinde önemli rol oynadığına inanan Sanatorium Müzik ve Bale Akademisi sanat eğitimi konusunda büyük titizlik göstermektedir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin,kaliteli ve idealleri olan eğitmenler tarafından yetişmesi kurumumuzun en önemli ilkelerindendir. Kurumumuz bünyesindeki eğitmenlerin tamamı Konservatuvar mezunu, profesyonel akademisyenlerden oluşmaktadır.

Antakya’da hizmet verdiği 19 yıllık süre içerisinde Türkiye’nin ve Avrupa ülkelerinin birçok üniversitesinin Konservatuar ve müzik bölümlerine 167 sanatçı adayı gönderen Sanatorium Müzik ve Bale Akademisi, yeni sanatçılar yetiştirmek ve güzel başarılara imza atmak için tüm Antakyalı sanatseverleri kurumumuza bekliyoruz.

https://www.sanatoriumbale.com