İşe Yarar Bilgiler

AirPods Kulaklıklar Windows 10 Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Bilgisayar & İnternet
airpods bilgisayara bağlama

AirPods kulaklıklar, iPhone’lar ve diğer Apple cihazlarıyla sorunsuz ve bir çok harika özellikleriyle mükemmel çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Çoğu AirPods kullanıcısı, bu kulaklıkların iOS dışı işletim sistemli cihazlar ile bağlantı kurup kullanılabileceğini ilk anda düşünmeyebiliyor. Ancak AirPods kulaklıklar diğer Bluetooth cihazları gibidirler bu yüzden Windows 10 kullanan bir bilgisayar ile rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ancak elbette ki iOS cihazlar ile kullanılan AirPords özellikleri bu cihazda aktif olamayacak, sadece diğer kulaklıklar gibi kullanılabilecektir.

Bu yazımızda AirPords’u bilgisayara bağlama işlemlerini tarif edeceğiz. Aşağıda belirttiğimiz bir kaç maddelik adımları uygulayarak diğer tüm bluetooth aygıtları gibi AirPods kulaklığı da kolayca bilgisayara bağlayıp kullanabileceksiniz.

AirPods’u Bilgisayara Bağlama

  • Bilgisayarınızın görev çubuğundaki Blueutooth simgesine çift tıklayarak ayarlar penceresini açın. Simge görev çubuğunda bulunmuyorsa bilgisayarınızda Ayarlar / Cihazlar menüsünden açabilirsiniz.
  • Bilgisayarınızın diğer bluetooth cihazları tarafından bulunmaya açık olması gerekir. Kapalı ise mevcut penceredeki “Diğer Bluetooth Seçenekleri” linkine tıklayarak açılan pencerede “Algılama” kutucuğunu işaretleyip Tamam deyin.
  • “Bluetooth ya da başka cihaz ekle” butonuna tıklayın.
  • Açılacak pencerede “Eklemek istediğiniz cihaz türünü seçin” yazısı altındaki Bluetooth seçeneğine tıklayın
  • AirPods şarj kutusunun kapağını açın ve kutu arkasındaki tuşa bir kaç saniye basarak kutudaki ışığın beyaz yanmasını sağlayın.
  • Bilgisayar cihazınızı kulaklık olarak bulacak, gördüğünüz kulaklık simgesine tıklayın.
  • “Eşleşme tamamlandı” yazısını görünceye kadar bekleyin. AirPods kulaklık bilgisayara bağlanmıştır.

Bu yazımızda “AirPods bilgisayara nasıl bağlanır?” konusunu işledik. Diğer yararlı bilgilerimiz için web sitemizin Bilgisayar İnternet ve Mobil Dünyası kategorilerini de inceleyebilirsiniz.