Google Benim İşletmem Uygulaması Kaldırılıyor

Bilgisayar & İnternet
google işletmem

25 Mayıs 2022 Çarşamba günü Google İşletme Profili, Temmuz 2022’den itibaren Google Benim İşletmem Uygulamasının artık kullanılamayacağını duyurdu.

Google My Business uygulaması Temmuz 2022’de kapatılıyor. Google’dan yapılan duyuruya göre işletme sahipleri artık profillerini sadece Google Haritalar veya arama sonuçlarından yönetebilecek.

Google My Business uygulaması ve Google Haritalar ve Arama uygulamaları karşılaştırması

Google Haritalar’da Google İşletme hesabınıza erişmek için Apple veya Android cihazınıza “Google Haritalar” uygulamasını indirin.

Google Arama’da Google İşletme Profilinize nasıl erişilir?

Google Arama’da Google Business hesabınıza erişmek için iki seçeneğiniz vardır: mobil cihaz veya masaüstü. Mobil cihaz kullananlar için uygulama mağazanız üzerinden “Google” arama uygulamasını indirmeniz yeterlidir. Android kullanıcıları için bu, varsayılan olarak cihazınızda olabilir.

1. Seçenek: İşletmenizin adını arayın
GBP’nizi talep ettiyseniz ve buna erişiminiz varsa, yerel girişinizi görmek için işletmenizin adını arayabilirsiniz. Masaüstünüzde, bu, arama sonuçlarının sağında açılır. Uygulama kullanıcıları için bu, sonuçlardaki ilk şey olacaktır. İşletme adınızın altında “Bu profili siz yönetiyorsunuz” yazan bir mesaj göreceksiniz. Aramadan, bilgilerinizde ayarlamalar yapabilirsiniz.

2. Seçenek: Arama çubuğunda “işletmem” ifadesini arayın
Aynı kurallar, 1. seçenek olarak 2. seçenek için de geçerlidir. Basitçe “işletmem” yazın ve girişinizi talep ettiyseniz, arama sonuçlarında açılır.

Google Haritalar’da Google İşletme Profilinize nasıl erişilir?
Google Haritalar uygulamasında hesabınıza erişmek için iki seçeneğiniz vardır.

1. Seçenek: İşletmenizin adını arayın
Harita bölümünde yol tarifi almak için adres yazacakmış gibi işletmenizin adını aratın.

2. Seçenek: Hesap Menünüzden GBP’ye erişin
Ekranınızın sağ üst köşesinde profil hesabınızın düğmesini göreceksiniz. Buna tıklarsanız, bir menü seçenekleri listesi görünecektir. Hesabınıza erişmek için “İşletme Profiliniz” yazan seçeneğe tıklayın.

GBP’nize İşletme Profili Yöneticisi aracılığıyla erişin
Hesabınızı bilgisayarınızda yönetmeyi seçerseniz, yine de İşletme Profili Yöneticisi web sitesini kullanarak değişiklik yapabilirsiniz: business.google.com . Google İşletme Profili Yöneticisi aracılığıyla Google Arama’da GBP’nizi yönetmeye de erişebilirsiniz.

Google Business hesabımı neden göremiyorum veya erişemiyorum?

Bu makaleyi okuduysanız ve hesabınıza erişme konusunda hâlâ sorun yaşıyorsanız, şu yaygın sorun giderme çözümlerine bir göz atın:

  • Henüz işletme profiliniz için hak talebinde bulunmadınız. İşletmenizin adını arayarak ve “Bu işletmeye sahip misiniz?” seçeneğini tıklayarak hak talebinde bulunabilirsiniz. telefon numarasının listelendiği yerin altında. Sizi, işletme sahibi olduğunuzu doğrulamak için adımları uygulayabileceğiniz işletme profili web sitesine yönlendirecektir.
  • Henüz bir işletme profili oluşturmadınız. Business.google.com web sitesinde bir tane oluşturabilirsiniz .

GBP hesabının sahibi veya yöneticisi ile ilişkili e-posta adresinin o anda oturum açmış olanla aynı olduğundan emin olun. Ardından, altında oturum açtığınızı iki kez kontrol etmek için aramanın veya haritaların sağ üst köşesindeki profilinize tıklayın.