Genç Oyun Geliştiricileri Kampa Girdi

Mobil Dünyası 435
Genç Oyun Geliştiricileri Kampa Girdi

Bilişim Vadisi’nin, Türkiye’deki genç oyun geliştiricilerini bir araya getirerek yeni oyun şirketlerinin kurulmasını sağlamak amacıyla düzenlediği Oyun Geliştirme Kış Kampı başladı.

Türkiye’nin en büyük teknoloji geliştirme bölgesi Bilişim Vadisi’nde düzenlenen Oyunla Geliştirme Kış Kampı’na katılan gençler, yeni oyunlar geliştirmeyi amaçlıyor.

Ülkede faaliyet gösteren 4 büyük oyun firmasının sponsorluğunda Bilişim Vadisi Gelecek Tasarım Ofisi organizatörlüğünde düzenlenen ve 9 Şubat’ta başlayan Oyun Geliştirme Kış Kampı’na 120 genç katılıyor.

Ulaşım, konaklama ve yeme içme hizmetlerinin ücretsiz olarak sağlandığı kampta, sabah uzman sektör temsilcilerinin konferanslarını dinleyen gençler, öğle yemeğinden sonra takımlar halinde oyunlarını geliştiriyor.

Sponsor firmaların temsilcileri, gece saatlerine kadar süren çalışmalar sırasında oyun geliştiren gençlerle kendi deneyimlerini paylaşıp, iş görüşmeleri gerçekleştiriyor.

Ekipler, geliştirecekleri oyunları kampın sona ereceği cumartesi günü jüriye sunacak.

Sektörün önemli isimlerinin yer alacağı jüri, gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra başarılı ekiplerle iş geliştirme görüşmesi başlatacak.