iPhone 12 Kutu İçeriği Hayal Kırıklığı Yarattı

Mobil Dünyası
iPhone 12

Apple her yıl lansmanını yaptığı yeni model iPhone’lara bir yenisini daha ekledi ve iPhone 12 modellerini hayranlarıyla buluşturdu. Telefon iPhone 12 Mini, iPhoe 12 ve iPhone 12 Pro modelleriyle tanıtıldı. Telefonun kavisli yapısı, ekranı, kamerası, renkleri tanıtılırken iş kutu içeriğinin tanıtımına geldiğinde şok edici detayla karşılaşıldı.

iPhone, 8 ve 8 plus modellerinde kulaklık ve şarj girişini aynı yerden kullanılabilecek şekilde ayarlamış eski tip kulaklıkları olanlar için dönüştürücüyü de kutuya eklemiş o şekilde müşterilerine telefonu sunmuştu. Bir sonraki telefon tanıtım lansmanı yapılırken kutu içeriğinden bu dönüştürücünün çıkmayacağını duyurmuştu.

Ülkemiz gibi yerlerde zaten döviz yüzünden yüksek fiyatlı alabildiğimiz bu telefonları üstüne bir de vergi binince kullanmak oldukça güçleşir hale gelmişti. Apple markasının kutu içeriğinden çıkmayan her bir ürününü almak, yüksek kur marjı yüzünden bu bizler için lüks ürünler arasına koymamıza sebep oldu.

iPhone 12 Kutusundan EarPods ve Şarj Aleti Çıkmıyor

iPhone 8 modellerinde kutu içeriğinden çıkmayan ürüne değinmemizin sebebi işin bu noktaya nasıl geldiğini vurgulamamız içindi. iPhone 12 telefon kutusunun içinden kulaklık ve şarj aleti çıkmıyor. Bu gelişme yok artık gibisinden tepkilerle karşılandı ama evet yanlış duymadınız. Telefonunuzu şarj etmek için bir kez daha alış veriş yapmanız gerekecek.

En ucuz şarj aletinin 179 liradan başlayıp 450 TL gibi yüksek rakamlara satıldığı ülkemizde ilk defa iPhone kullanacaklara bu üzücü haberi vermek istemezdik. Kulaklık fiyatları da 179 liradan başlayan telefon için sadece satın almak yetmeyecek, ardından tamamlayıcı ürünlerle de telefonunuzun alışverişine devam edeceksiniz gibi görünüyor.