Youtube Vanced Kullanıma Kapatılacak

Mobil Dünyası
youtube vanced

Popüler YouTube Vanced uygulaması, Google’dan gelen yasal bir tehdidin ardından kullanımdan kaldırılıyor. Vanced’in yaratıcıları, projenin önümüzdeki günlerde kapatılacağını ve indirme bağlantılarının kaldırılacağını açıkladı. Uygulama, şu anda Android’de yüklü olan herkes için çalışmaya devam edecek olsa da, gelecekteki güncellemeler olmadan yakında bir noktada çalışmayı bırakabilir. Vanced sahipleri, “yasal nedenlerle” projeyi durdurmak zorunda kaldıklarını söylüyor.

Google, Vanced sahiplerine son zamanlarda geliştiricileri uygulamayı dağıtmayı ve geliştirmeyi durdurmaya zorlayan bir durdurma ve vazgeçme mektubu gönderdi. The Verge’e bir Discord mesajında ​​Vanced ekibinden bir yönetici, “’YouTube’a yapılan tüm referansları kaldırmamız, logoyu değiştirmemiz ve YouTube ürünleriyle ilgili tüm bağlantıları kaldırmamız istendi” diyor.

YouTube Vanced Nedir?

Vanced, özellikle YouTube kullanıcılarının Premium abonelik olmadan YouTube’daki tüm video reklamları engellemesine izin veren, Android için popüler bir üçüncü taraf YouTube uygulamasıdır. Vanced ayrıca gerçek bir siyah tema ve Android için resmi YouTube uygulamasında sunulmayan özelleştirmeler içerir.