Açık Alanda Sigara İçme Yasağı

Yaşam & Sağlık
sigara içme yasağı

Bir süredir Türkiye genelinde açık alanda sigara içme yasağının ne zaman geleceği merak edilmekteydi. İçişleri Bakanlığı bugün koronavirüs ile ilgili yayınladığı bir genelgede, insanların yoğun olarak bulunduğu bölgelerde açık alanda sigara içme yasağının uygulanacağını belirtti. Genelgeye göre açık alanda sigara içme yasağı 12/11/2021 tarihinde tüm illerde başlıyor.

İçişleri Bakanlığı, 81 ile gönderdiği koronavirüs genelgesinde tüm illerde cadde ve sokaklarda sigara içilmesinin yasaklandığını duyurdu ve genelgede “Yarından itibaren tüm illerde vatandaşların yoğun olduğu cadde ve sokak, durak gibi alanlarda sigara içme yasağı getirilecek.” ifadelerine yer verildi.

Kısa bir süre önce Kütahya, Balıkesir, Bursa, Sakarya, Muş, Giresun, Eskişehir, Kocaeli, Isparta, Kahramanmaraş, Ordu, Kastamonu, Denizli, Erzincan, Sinop gibi illerde sigara içmek koronavirüs tedbirleri kapsamında yasaklanmış bulunuyordu.

Yeni duyurulan genelge ile yurt geneli insan yoğunluğunun bulunduğu alanlarda sigara içmek tüm illerde yasaklanmış oluyor.