Barış Özcan Youtube Kanalı

Youtube Kanalları 453
barış özcan

Barış Özcan ABD’de yaşayan, hazırladığı teknoloji, bilim, tasarım konulu videolar ile geniş bir takipçi kitlesine sahip Youtube yayıncısı. Yayınladığı genelde güncel konular ile ilgili yüksek izlenme oranları alan videoların bulunduğu kanalda Şubat 2020 itibariyle 4 milyona yaklaşan takipçisi bulunuyor. Barış Özcan ilginç konular hakkında detaylı incelemeler yapıp veriler topladıktan sonra bunları ustaca hazırlanmış videolar haline getirip kanalında paylaşıyor.

Barış Özcan Youtube Kanalından bir örnek video

youtube kanalı

Barış Özcan 23 Temmuz 1974’de İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Özcan, Hukuk Fakültesi’nden sonra hukuki bir meslek edinmedi, Abak.us kreatif medya ajans başkanı oldu. Abak.us; THY, LC Waikiki, Türk Telekom gibi firmaların video içerik ve sunum ajansıdır.

Özcan bir dönem Apple, Adobe ve LinkedIn gibi uluslararası yazılım firmalarına da sosyal medya hizmeti verdi. Adobe’da 6 yıl boyunca Akdeniz Ülkeleri Satış Müdürlüğü yapan Özcan, TRT, el-Cezire, CNN Türk gibi kanallarda yayınlanan belgeseller yaptı.

Çeşitli kurum ve kuruluşlarda yüzlerce konuşma yapan Özcan, profesyonel bir TEDx ve keynote konuşmacısıdır.

Özcan şu an kişisel belgesellerini ve videolarını Youtube üzerinden yayınlamaya devam ediyor. Sanat, tasarım ve teknoloji videoları hazırladığı kanalında yaklaşık iki milyon aboneye ulaştı. Hazırladığı videolar toplamda on altı milyondan fazla izlendi.

Ayrıca Youtube’ın dünya çapında seçtiği 12 değişim elçisinden biri oldu.

#CreatorsforChange isimli program için projeler üretmektedir.