iPhone’da Twitter Videosu İzlerken Ekran Kapanıyor

Mobil Dünyası
iphone twitter video sorunu

iPhone telefonlarda IOS 13.3 güncellemesinden sonra Twitter’daki videoları izlerken ekranın kapanması sorunu ortaya çıktı. Twitter videosu izlerken ekranın kararması konusunda henüz bir açıklama yapılmış değil.

iPhone telefonlara gelen IOS 13.3 ve 13.3.1 güncellemelerinden sonra ortaya çıkan sorundan çoğu iPhone kullanıcısı etkileniyor. iPhone ile bir Twitter videosu izlerken, sanki telefonu kenara koymuş gibi ekran önce hafif kararıyor ve sonra tamamen kapanıyor. Yapılan kontrollerde telefon ekranının normal hafif kararma ve sonrasında kapanması sürecinin Twitter videosu izlerken de aynen devreye girdiği belirlendi.

Ekran kapanma sorunu sadece Twitter için geçerli

Yapılan kontrollerde Twitter’da video izlerken yaşanan ekran kapanması sorununun Facebook ve Youtube videolarında görülmediği belirlendi. Şimdilik bu ekran kararması sorununun IOS güncellemesinden mi yoksa Twitter’dan mı kaynaklandığı konusu netliğe kavuşmuş değil.

iPhone ile Twitter Videosu izlerken ekran kararması çözümü var mı?

Twitter videosu izlerken ekranın kapanmasını engellemek için bir IOS güncellemesi veya Twitter tarafından yapılacak bir güncellemeyi beklemekten başka yapacak bir şey maalesef yok.

Ekran kararması sorunu için iPhone telefonunuzda yapabileceğiniz tek şey, ekran hafif karardığında parmağınız ile hafif dokunarak ekranın tamamen kararmasını engellemek veya telefonuzun ayarlar bölümünden ekranın otomatik kilit süresini uzatmak.