+1 oy
Bilgisayar & İnternet kategorisinde mustafa-k (1,320 puan) tarafından
Hız testi yaptığımda upload hızı download hızından yüksek çıkıyor ve download hızı oldukça düşük. İnternet bağlantım bu yüzden çok yavaş. Müşteri hizmetlerini aradığımda bağlantımda sorun olmadığını söyleyip modem resetleme tavsiye ediyorlar. Modemim yeni ve birkaç gün öncesine kadar böyle bir sorun yoktu.

1 cevap

0 oy
hakan (890 puan) tarafından
Upload hızının download hıızndan yüksek olması doğrudan sizden kaynaklı olmayabilir ancak modem resetleme, modem arayüzüne girip kanalı otomatiğe alma veya zaten otomatikte ise manuel bir seçim yapma gibi yöntemleri deneyebilirsiniz. Ayrıca bant genişliği menüsüne tıklayıp orada gördüğünüz en yüksek Mhz değerini seçebilirsiniz. Bilindiği gibi normalde upload hızının download hızından çok daha düşük olması gerekir. Eğer halen upload hızı download hızından yüksek çıkıyorsa modemin yerin değiştirme ve geçici olarak kablo ile bağlanmayı da deneyebilirsiniz. Sorun devam ederse büyük ihtimalle internet servis sağlayınızdan kaynaklanır.
Hoşgeldiniz, WK Soru Cevap sizlere sorularınızın WebKuyusu.com editörleri veya kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Merhaba ziyaretçi :)

Bu Soru Cevap sitesinde
Webmaster Konuları
Bilgisayar & İnternet
Mobil Dünyası
kategorileri ile ilgili soru sorabilir ve cevaplar bulabilirsin.

İlginizi çekebilir:

0 oy
1 cevap
Bilgisayar & İnternet kategorisinde İsmail tarafından soruldu
+4 oy
3 cevap
0 oy
1 cevap
Webmaster Konuları kategorisinde mustafa-k (1,320 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
Bilgisayar & İnternet kategorisinde Aydın tarafından soruldu
...