+6 oy
Webmaster Konuları kategorisinde tarafından
Merhaba, Google Domains tüm alan adlarını Squarespace firmasına devredince çok sayıda domainim oraya geçti. Squarespace hesabıma girince bazı domainleri şimdiden uzatmak istedim ama bununla ilgili bir menü görünmüyor. Squarespace domains'te sadece otomatik yenileme açılıp kapatılabiliyor.

Bu konuda bilgisi olan var mı? Squarespace sitesindeki yardım sayfalarında bir şey bulamadım. Domainler yeni aktarıldığı için mi yenileme yapamıyorum? Ya da Squarespace'de kayıtlı domainleri manuel olarak nasıl yenileyebilirim?

6 Cevaplar

+5 oy
admin (6,870 puan) tarafından
admin tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Google Domains tüm domainleri Squarespace firmasına devredeceğini duyurduğunda kullanıcılarda zaten yeteri kadar endişe oluşmuştu. Squarespace sadece otomatik yenileme imkanı sunuyor ve domaini sadece 1 yıl yenileyebiliyorsunuz. İleride kullanıcı talepleri doğrultusunda belki manuel yenileme butonu koyabilirler, ancak şu an Squarespace'de domaini istediğiniz zaman manuel olarak uzatamıyorsunuz.

Squarespace manuel domain yenileme özelliğinin olmaması, domainleri Google'dan bu firmaya taşınan kullanıcıları genelde rahatsız eden bir özellik. Domaini mutlaka günü gelmeden istediğiniz süre kadar yenilemek istiyorsanız, alan adlarınızı Squarespace sitesinden başka domain kayıt firmasına transfer etmeyi düşünebilirsiniz.

+3 oy
hakan (710 puan) tarafından

Squarespace domain yenileme sadece otomatik yapılıyor gibi görünüyor.

+3 oy
mahoma (680 puan) tarafından
Squarespace domain yenileme konusunda keyfi ve çıkarcı bir yöntem uyguluyor. Şu anki mevcut fiyatlarla yıllarca uzatılmasını engellemiş oluyor.
+2 oy
mustafa-k (960 puan) tarafından

Forumlarda insanlar squarespace domain yenileme nerede, nasıl yapılıyor türünden konular açmışlar. Squarespace'te domain transfer kodunu almak istediğinizde ise hemen vermiyor ve aşağıdaki mesaj çıkıyor:

Transfer kodu gönderildi

Hesap sahibi iletişim sorumlusuna transfer yetkilendirme kodunu içeren bir e-posta gönderildi. Kodun ulaşması 24 saat kadar sürebilir. Transfer işlemini başlatmak için kodu yeni kaydedicinize verin.

+2 oy
admin (6,870 puan) tarafından
Squarespace domain yenileme ile ilgili mail gönderiyor ve mailde şimdi yenileyin diye bir buton var. Ona tıklayınca domain sayfasına gidiyor ve domaini yenile veya uzat, yıl ekle gibi bir seçenek yok. Sadece otomatik yenileme açıp kapatabiliyorsunuz.
+2 oy
kadir (350 puan) tarafından
Squarespace domain yenileme işlemini otomatik yapıyor. Üstelik kart kayıtlı ve otomatik domain yenileme açıksa 15 gün öncesinden yenileme yapıyor.
Hoşgeldiniz, WK Soru Cevap sizlere sorularınızın WebKuyusu.com editörleri veya kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Merhaba ziyaretçi :)

Bu Soru Cevap sitesinde
Webmaster Konuları
Bilgisayar & İnternet
Mobil Dünyası
kategorileri ile ilgili soru sorabilir ve cevaplar bulabilirsin.

İlginizi çekebilir:

+2 oy
2 cevap
21 Haziran 2024 Webmaster Konuları kategorisinde Yavuz Hakan tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
20 Haziran 2024 Webmaster Konuları kategorisinde Yavuz tarafından soruldu
+3 oy
3 cevap
19 Haziran 2024 Webmaster Konuları kategorisinde MehmetCE tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
19 Haziran 2024 Bilgisayar & İnternet kategorisinde Aydın tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
19 Haziran 2024 Bilgisayar & İnternet kategorisinde AylinHS tarafından soruldu
...