+2 oy
Webmaster Konuları kategorisinde kadir (350 puan) tarafından
Türkçe karakterli doaminler SEO bakımından zararlı mı? Webde arama yaparken ana sayfada hiç Türkçe domain görmemek beni bunu düşünmeye itti. Yeni kuracağım bir kaç web sitesi için Türkçe karakterli domainler düşünüyordum ama vaz mı geçmeliyim?

2 Cevaplar

+1 oy
admin (10,390 puan) tarafından
admin tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Arama motorları genellikle Türkçe karakter veya dillere özgü karakterleri içeren domainleri, uluslararası karakter setine sahip olan domainlere göre biraz daha az tercih edebilir. Bu da SEO performansını etkileyebilir.

Türkçe karakterli domainlerin SEO açısından kesin bir avantajı veya kesin olumsuz yönü olmamakla birlikte, hedef kitlenizin yerel olmasına ve içeriğinizin Türkçe odaklı olmasına bağlı olarak bazı durumlarda tercih edilebilir olabilirler. Ancak genel olarak, uluslararası karakter setine sahip domainlerin daha geniş erişim sağladığını ve daha yaygın olarak kabul gördüğünü unutmayın.
+1 oy
mustafa-k (1,320 puan) tarafından
Sizin de belirttiğiniz gibi arama sonuçlarında Türkçe karakterli domainler neredeyse hiç görünmüyor. Oysa insanlar bu domainlere çok rağbet etmişlerdi. Ama fayda görülmeyince sadece Türkçe karakterli domainlerini başkalrına kaptırmamak adına kenarda tutuyorlar ve mevcut sitelerine yönlendiriyorlar.
Hoşgeldiniz, WK Soru Cevap sizlere sorularınızın WebKuyusu.com editörleri veya kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Merhaba ziyaretçi :)

Bu Soru Cevap sitesinde
Webmaster Konuları
Bilgisayar & İnternet
Mobil Dünyası
kategorileri ile ilgili soru sorabilir ve cevaplar bulabilirsin.

İlginizi çekebilir:

+3 oy
3 cevap
+2 oy
2 cevap
0 oy
1 cevap
+1 oy
1 cevap
+1 oy
2 cevap
...