+2 oy
Webmaster Konuları kategorisinde tarafından
Web sitemde flash animasyon kullanmak istiyorum ancak SEO açısından zararlı mı değil mi karar veremedim. Bazı kaynaklarda flash içeriğin SEO uyumlu olmadığı söyleniyor. Bir kaç kaynakta ise sadece ufak animasyonlar kullanılabilir deniyor.

2 Cevaplar

+1 oy
admin (10,390 puan) tarafından
admin tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak istiyorsanız, Flash tabanlı web siteleri hakkında şunu bilmelisiniz: birçok arama motoru, Flash yazılımına yerleştirilen içeriği okuyamaz.

En önemli konu: Güvenlik riski

Sadece bir kaç flash animasyon koyacağım diyorsanız bundan da vazgeçmenizi tavsiye deriz. Adobe Flash'ta çok sayıda güvenlik sorunu yaşandı. Her ne kadar zamanınada bu açıkları sürekli olarak "yamalasalar" da Flash kullanıcılarının güveni hala sarsılmış durumda. Ayrıca web tarayıcıları bir sayfada flash varsa güvenlik riski uyarısı vermekte. Macromedia firması artık flash güncellemeleri yapmıyor. Elinizdeki flash programı çok eski versiyon olmalı.

Apple beş yıldan fazla bir süre önce güvenlik nedeniyle artık flash desteği vermeyeceğini açıklamıştı. Flash hiçbir iPad, iPhone veya iPod ile uyumlu değildir. Android kullanıcılarının çoğunluğunun indirmek için onu araması gerekir, önceden yüklü değildir.

+1 oy
mustafa-k (1,320 puan) tarafından
Flash çok eski bir teknoloji ve güvenlik açıkları var. Küçük animasyonlar da olsa web sitesinde kullanmamanızı öneririm. Zaten çoğu browser artık flash desteklemiyor.
Hoşgeldiniz, WK Soru Cevap sizlere sorularınızın WebKuyusu.com editörleri veya kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Merhaba ziyaretçi :)

Bu Soru Cevap sitesinde
Webmaster Konuları
Bilgisayar & İnternet
Mobil Dünyası
kategorileri ile ilgili soru sorabilir ve cevaplar bulabilirsin.

İlginizi çekebilir:

+3 oy
3 cevap
+2 oy
2 cevap
+2 oy
2 cevap
0 oy
1 cevap
...