+3 oy
Webmaster Konuları kategorisinde tarafından
Web sitemde bazı sayfalarda video var ve önceden arama sonuçlarında videolarda görünüyordu. Hatta normal arama sonuçlarında da video sayfası olarak çıkıyordu. Ancak şu an ilgili sayfalarım Google aramada videolar bölümünden kalktığı gibi, arama konsolunda da "Video, sayfanın ana içeriği değil" hatası alıyorum. Bunu düzeltmek için ne yapmalıyım?

3 Cevaplar

+2 oy
admin (10,390 puan) tarafından
 
En İyi Cevap

Video sayfanın en başında değilse ve sayfa içeriğinde çok fazla yazı varsa, o video genelde metni destekleyici olarak görüleblir, ana içerik olarak değil. Google Search Console'da da "Video, sayfanın ana içeriği değil." şeklinde hata mesajı görürsünüz. Ayrıca çok kısa videoların aynı sorunu yaşadığı bilinmektedir.

Google, bu tür hatalar için kılavuzlar ve yardım belgeleri sağlar. Bu belgeleri inceleyerek, sorununuzu daha iyi anlayabilir ve doğru çözümü bulabilirsiniz.

Bu sayfayı inceleyebilirsiniz:

https://developers.google.com/search/blog/2023/12/video-is-the-main-content?hl=tr

+2 oy
mustafa-k (1,320 puan) tarafından

Video sayfalarınız Google arama sonuçlarından düştüyse ve Video, sayfanın ana içeriği değil hatası alıyorsanız, video sayfada altta bir çok yazının altında kaldığından olabilir. Videoyu en başa alın ve sayfadaki metni minimumda tutun.

+1 oy
hakan (890 puan) tarafından
Yukarıda adminin verdiği linkte de görüleceği gibi 2023 Nisan ayından itibaren video sayfaları listelemesinde neredeyse köklü bir değişikliğe gidildi. Bundan sonra bir çok web sitesi "Video sayfanın ana içeriği değil" hatası almaya başladı. Yönergeleri inceleyip gerekenleri yaparsanız Video sayfanın ana içeriği değil sorununu düzeltmeniz mümkün olacaktır.
Hoşgeldiniz, WK Soru Cevap sizlere sorularınızın WebKuyusu.com editörleri veya kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Merhaba ziyaretçi :)

Bu Soru Cevap sitesinde
Webmaster Konuları
Bilgisayar & İnternet
Mobil Dünyası
kategorileri ile ilgili soru sorabilir ve cevaplar bulabilirsin.

İlginizi çekebilir:

+2 oy
3 cevap
+1 oy
1 cevap
+2 oy
2 cevap
...