+2 oy
Webmaster Konuları kategorisinde tarafından
Wordpress otomatik güncellemesini kapatmam gerekiyor. Wordpress'te eklentilerin otomatik güncellemesi eklentiler sayfasından kapatılıp açılıyor ama Wordpress otomatik güncelleme kapatma ile ilgili bir menü yok.

Wordpress sitemde kullandığım tema son wordpress güncellemelerinde çalışmıyor ve yedeklemeden geri kurmak zorunda kalıyorum. Yeni bir temaya geçinceye kadar Wordpress otomatik güncellemesini kapatmak istiyorum.

2 Cevaplar

+1 oy
admin (10,390 puan) tarafından
 
En İyi Cevap
Wordpress otomatik güncelleme kapatma işlemi sizin de deiğiniz gibi maalesf admin panelde yapılamıyor. Bunun gerçekleşmesi için bir manuel işlem yapmanız gerekiyor.

Wordpress sitenizin ana dizininde bulunan wp-config.php dosyasına (örneğin en son satır olarak) aşağıdaki kodu eklerseniz Wordpress otomatik günceleme kapanacaktır.

define( 'wp_auto_update_core', false );

Yukarıdaki kod sadece Wordpress otomatik güncellemeyi kapatır. Eğer eklenti ve temalar dahil tüm güncellemeleri de bu dosyadan kapatmak istiyorsanız, o kod yerine aşağıdaki kodu ekleyebilirsiniz:

define( 'automatic_updater_disabled', true );
0 oy
mahoma (1,110 puan) tarafından

Wordpress otomatik güncellemeyi kapatmak için wp-config dosyasına şu kodu ekleyebilirsiniz

define( 'wp_auto_update_core', false );

Hoşgeldiniz, WK Soru Cevap sizlere sorularınızın WebKuyusu.com editörleri veya kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Merhaba ziyaretçi :)

Bu Soru Cevap sitesinde
Webmaster Konuları
Bilgisayar & İnternet
Mobil Dünyası
kategorileri ile ilgili soru sorabilir ve cevaplar bulabilirsin.

İlginizi çekebilir:

+2 oy
2 cevap
0 oy
1 cevap
Webmaster Konuları kategorisinde mustafa-k (1,320 puan) tarafından soruldu
+2 oy
3 cevap
...