+3 oy
Webmaster Konuları kategorisinde tarafından
Wordpress'teki yazıların kategorilerini toplu olarak değiştirmek istiyorum. Çok sayıda yazının kategorisi değişeceği için toplu kategori değiştirme nasıl yapılır yazar mısınız?

4 Cevaplar

0 oy
admin (10,390 puan) tarafından
 
En İyi Cevap

WordPress'te yazıların kategorilerini toplu olarak değiştirmek hem manuel olarak admin panelinden, hem de eklentiler ile yapılmaktadır.

1. Yöntem: Manuel olarak kategori değiştirme

Yazıların kategorisini toplu değiştirmek için Wordpress admin panelinde Yazılar menüsüne tıklayıp kategorisini değiştirmek istediğiniz yazıları seçin. Üstteki menüden Toplu İşlemler / Düzenle / Uygula deyin. Açılan sayfada gördüğünüz kategorideki tik işaretini kaldırıp yeni kategoriyi işaretleyin ve "uygula" deyin.

Eğer komple bir kategorideki yazıları başka kategoriye taşıyacaksanız, Yazılar menüsünde kategori seçip süz diyerek tüm o kategorideki yazıları listeleyebilirsiniz

Daha önceki Wordpress versiyonlarında mevcut kategoriyi kaldıramıyor ancak ikinci bir kategoriye ekleyebiliyorsunuz. Son bir kaç versiyondur bu durum düzeltilmiş durumda.

İkinci Yöntem: WordPress Toplu Kategori Değiştirme Eklentisi

Eğer sitenizde yüzlerce yazı var ve bu şekilde manuel olarak uğraşmak istemiyorsanız, toplu kategori değiştirme eklentileri işinizi kolaylaştıracaktır. Örneğin Bulk Move eklentisi, komple bir kategorideki yazıların tamamını başka bir kategoriye taşıma işlemi yapar.

+1 oy
mustafa-k (1,320 puan) tarafından
Wordpress'te artık yazıların kategorisini toplu olarak değiştirme yapılıyor. Bir kaç versiyon öncesine kadar bu yapılamıyordu, bu nedenle durumu farketmeyip sormakta haklısınız.
0 oy
hakan (890 puan) tarafından
Wordpress'te yazıların kategorisini toplu olarak değiştirme artık yapılabiliyor. Kullanıcıların istediği çoğu güncelleme yıllar sonra yapılıyor, keşke daha önce yapsalardı.
0 oy
mahoma (1,110 puan) tarafından
Wordpress yazıların kategorisini değiştirme işlemi toplu düzenlemeden yapılıyor. İStediğiniz yazıları seçin ve yeni kategoriye taşıma işlemi yapın.
Hoşgeldiniz, WK Soru Cevap sizlere sorularınızın WebKuyusu.com editörleri veya kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Merhaba ziyaretçi :)

Bu Soru Cevap sitesinde
Webmaster Konuları
Bilgisayar & İnternet
Mobil Dünyası
kategorileri ile ilgili soru sorabilir ve cevaplar bulabilirsin.

İlginizi çekebilir:

+2 oy
2 cevap
+2 oy
2 cevap
Webmaster Konuları kategorisinde Yavuz Hakan tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
...