İşe Yarar Bilgiler

WhatsApp’a Kullanıcı Adı Özelliği Geliyor

Mobil Dünyası
WhatsApp

WhatsApp’ın, kullanıcıların profilleri için bir kullanıcı adı belirlemelerine olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalıştığı tespit edildi. Uygulamanın beta sürümünde ortaya çıkan en dikkate değer özelliklerden biri olan potansiyel kullanıcı adlarının eklenmesi, kullanıcıların platformda iletişim kurma şeklini temelden değiştirebilir. Beta test kanalındaki kullanıcılar, geliştirme aşamasında olduğu için özelliği deneyemezler, ancak bir özellik izleyici, özelliğin ileri bir tarihte kullanıcılara sunulması durumunda nasıl görüneceğine dair bir önizleme paylaştı.

WhatsApp özellik izleyicisi WABetaInfo’ya göre, yakın zamanda yayınlanan Android için WhatsApp beta 2.23.11.15, kullanıcıların profilleri için bir kullanıcı adı seçmelerine izin verecek bir özelliğin kodunu içeriyor. Özellik hala geliştirilme aşamasında ve Meta’nın sahip olduğu mesajlaşma hizmeti herhangi bir ayrıntı paylaşmasa da, izleyici özelliğin nasıl görünebileceğine dair bir ön izleme paylaştı.

whatsapp kullanıcı adı

WhatsApp kullanıcı adı seçicinin altında “Bu sizin benzersiz kullanıcı adınızdır” yazacak. Bu, iki kullanıcının aynı kullanıcı adına sahip olamayacağı anlamına gelir. Bu işlevsellik, üyelerin başkalarının kendileriyle iletişim kurmak için kullanabileceği benzersiz bir kullanıcı adı seçebildiği Twitter, Instagram gibi hizmetlere ve Telegram gibi sohbet hizmetlerine benzer.

Özellik izleyici, kullanıcı adı seçici özelliğinin üç noktalı Menü > Ayarlar > Profil öğesine dokunarak bulunacağını söylüyor . Profil Adı bölümünün altında ve Hakkında bölümünün üstünde yer alır . Tüm bu alanların etrafında bulunan bir kalem simgesiyle, kullanıcıların kullanıcı adlarını da değiştirebilecekleri anlaşılıyor. Bununla birlikte, hizmetin, kullanıma sunulmadan önce özelliğin çalışma şeklini değiştirebileceğini veya tamamen değiştirebileceğini belirtmekte fayda var.

WABetaInfo tarafından paylaşılan özelliğin önizlemesi, WhatsApp’taki kullanıcı adlarına bir göz atmamızı sağlarken, bu özelliğin nasıl çalışacağına dair henüz bir bilgi yok. WhatsApp potansiyel olarak kullanıcılara başkalarıyla yalnızca bir kullanıcı adı kullanarak iletişim kurma seçeneği sunarak gizliliklerini koruyabilir. Meta’nın sahip olduğu mesajlaşma platformu, kullanıcıları birbirine bağlamak için geleneksel olarak telefon numaralarına güvenmiştir.