Yenilenmiş Telefon Alınır mı, Nelere Dikkat Etmeli?

Mobil Dünyası
yenilenmiş telefon alınır mı

Yenilenmiş ve kullanılmış telefonları ayırt etmek önemlidir. Kullanılmış telefonlar herhangi bir yenileme sürecinden geçmemiştir ve hatta sorun ve kusurlar için kontrol edilmemiş bile olabilir. Bunlar, önceki sahibi veya üçüncü bir tarafça olduğu gibi satılan ikinci el telefonlardır. “Kullanılmış” ve “yenilenmiş” terimleri bazen birbirinin yerine kullanılır, bu nedenle satın aldığınız şeyin aslında bir yenilenmiş telefon olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.

Yenilenmiş telefon nedir?

Mantıklı bir seçim yapmak için gereken ilk şey, bir yenilenmiş telefonun ne olduğunu anladığınızdan emin olmaktır. Yenilenmiş telefon bir yenileme sürecinden geçmiştir. Bu, üretici veya kalifiye bir satıcı tarafından profesyonel olarak yenilendiği ve bazı parçaların değiştirildiği anlamına gelir. Bu işlem, telefonu fabrika varsayılanlarına sıfırlamayı ve kusurların yanı sıra kozmetik hasar olup olmadığını kontrol etmeyi içerir. Yenilenmiş telefonlar, arızalı olan ve bu nedenle üreticiye geri gönderilen ve o zamandan beri onarılan telefonları da içerebilir.

Yenilemeyi Kimin Yaptığını Bilin

Yenilenmiş telefon alırken, tadilatı kimin yaptığı önemlidir. Yenileme üretici tarafından yapıldıysa, teknolojiye aşina olan biri tarafından profesyonelce yapıldığından ve telefonunuzun yeni kadar iyi olması gerektiğinden emin olabilirsiniz.

Bu, yalnızca üretici tarafından yenilenmiş telefonları satın almanız gerektiği anlamına gelmez: Ayrıca, çoğu zaman üreticinin yaptığı gibi, yetkin bir iş yapabilen nitelikli perakendeciler de vardır. Bununla birlikte, perakendecinin uygun bir yenilemeyi tamamlamak için uygun niteliklere ve deneyime sahip olduğundan emin olmak istersiniz.

Satıcının Yorumlarını Okuyun

Yenilenmiş telefon satın almak her zaman bir miktar risk içerir. Güvenilir bir firmadan satın aldığınızdan emin olarak bu riski yönetebilir ve en aza indirebilirsiniz. Bunu sağlamanın en iyi yolu, diğer kullanıcıların perakendeci ve ürünleri hakkında bıraktığı yorumları okumaktır. Bu size yenilemelerinin kalitesi ve müşteri hizmetlerinin düzeyi hakkında paha biçilmez bir fikir verecektir. Bu, size kaliteli bir ürün verecek bir şirket seçmenize ve ortaya çıkabilecek sorunları çözmenize yardımcı olacaktır.

Garantiyi Kontrol Edin

Yenilenmiş telefon satın alırken en önemli şeylerden biri garantidir. Garanti, işler ters gittiğinde veya telefonda bir arıza oluştuğunda korumanızdır. Yenilenmiş telefonların çoğu bir garantiyle gelir, ancak garantinin kesin ayrıntıları değişebilir. Bu nedenle, bir yenilenmiş telefon satın alma işlemini onaylamadan önce firmanın garantisini kontrol etmeniz önemlidir.

Sağlanan garantinin uzunluğunu ve garantiyi hangi tarafın sağladığını kontrol ettiğinizden emin olun. Genellikle garanti, üretici veya perakendeci olabilecek yenilemeyi yapan tarafça sağlanır. Garanti, üretici tarafından sağlandığında genellikle bir yıldır ve perakendecilerin garantileri yenileme türüne bağlı olarak değişebilir.