Twitter Fleets Özelliği Yayında, Twitter’a Story Ekleme Geldi.

Bilgisayar & İnternet
twitter fleet, story ekleme

Bir süredir bazı ülkelerde deneme aşamasında olan Twitter story özelliği dünya geneli uygulanmaya başlandı. Twitter kullanıcıları da artık story ekleyebilecekler. Twitter “Fleets” adını verdiği uygulamayı son güncelleme ile kullanıma sundu. Twitter fleets özelliğini kullanmaya başlamak için Twitter mobil uygulamasının son güncellemesini almak gerekiyor.

Diğer sosyal medya sitelerinde “Stories” adı ile geçen özellik Twitter’da Fleets adıyla kullanıma sunuldu. Daha önce Mart ayından itibaren Brezilya, İtalya, Güney Kore’de denenmeye başlanan Twitter’a hikaye ekleme özelliği artık tüm hesap sahipleri tarafından kullanılabilecek.

Twitter, yeni eklenen Fleet özelliği ile kullanıcıları Twitter’da daha aktif bir kullanıma teşvik etmek istediğini açıklamıştı. Şimdi kullanıcılar Fleet ile yazı, resim ve video paylaşımı yapabilecek.

Fleet’ler 24 Saat Geçerli Olacak

Twitter kullanıcılarının Fleets özelliği ile gönderdikleri içerikler 24 saat için geçerli olacak. Bir fleet yayınlandıktan 24 saat sonra otomatik olarak silinecek. Herhangi bir fleet’e beğeni, retweet veya yorum yapılamayacak, ancak fleet sahibine doğrudan mesaj (direct mesaj) ile ulaşılabilecek.

Fleet’lere Kimlerin Baktığı Görülecek

Bir Twitter kullanıcısı yayınladığı fleet’in kimler tarafından görüldüğünü bilecek. Twitter hesabınız korumalı bile olsa birinin fleet yayınına baktığınızda, fleet sahibi “Görenler” özelliğini kullanarak flett’ine baktığınızı görecek.