İşe Yarar Bilgiler

iOS 15.4.1 Güncellemesi ile Pilin Hızlı Tükenmesi Çözümlendi

Mobil Dünyası
ios 15

Bazı kullanıcılar, iOS 15.4’ün gelmesinden bu yana iPhone pil sorunları yaşamaktaydı. iOS 15.4.1 indirilmeye hazır ve bu ayki iOS 15.4 güncellemesinde olduğu gibi bir dizi yeni iPhone özelliği sunmasa da, iPhone kullanıcılarının büyük bir bölümünü memnun edecek bir geliştirme içeriyor: hızla tükenen pil için bir düzeltme.

Yaklaşık iki hafta önce iOS 15.4 geldiğinde, iOS yazılım güncellemesinin bazı kullanıcılar için pil sorunlarına da neden olduğu şikayetlerini beraberinde getirdi. Bazı durumlarda iPhone sahipleri, güncellemenin telefonlarının pil ömrünü yarıya indirdiğini bildiriyordu.

İlk yazılım güncellemelerinde bu nadir değildir. Nitekim Apple, Twitter’daki bazı kullanıcılara yanıt vererek “uygulamalarınızın ve özelliklerinizin bir güncellemeden sonra 48 saate kadar ayarlanmasının normal olduğunu” iddia etti.

Öyle olsa bile, bir takip sürümü genellikle ilk güncellemeyle ilgili sorunları gidermeye çalışır ve burada olan da bu gibi görünüyor. iOS 15.4.1’in sürüm notları, güncellemenin iOS 15.4’ün piyasaya sürülmesinin ardından pil ömrüyle ilgili şikayetleri ele aldığını özellikle belirtiyor.

Yine de, iOS 15.4 kurulduğundan beri pilinizin hızlı bir şekilde bittiğini hissediyorsanız, hemen şimdi iOS 15.4.1’i indirmek isteyeceksiniz. Bu yazılım güncellemesini almanın bir başka nedeni de iOS 15 ile oldukça ciddi bir güvenlik açığı yamaları.

Face ID Yüz Maskesi İle Kullanılacak

Orijinal iOS 15.4 güncellemesi, yüz maskesi takarken bile telefonunuzun kilidini Face ID ile açma yeteneği de dahil olmak üzere iPhone’lara bir dizi yeni özellik getirdi. iOS 15.4 güncellemesi, özelliği destekleyen bölgelerde ve iPhone 12 ile sonraki modellerde dijital kimlik kartlarını ve sürücü lisanslarını da destekler.